O nas

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 8 i Żłobek POZYTYWKA jest zlokalizowane w nowym budynku w śródmieściu historycznym Gdańska. Żłobek i przedszkole zostały stworzone ze starannością o to, by dzieci miały zapewnione jak najlepsze warunki do rozwoju, zabawy i odpoczynku. Do żłobka przyjmowane są dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 lat.

Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku 3 lat ( rocznikowo; minimum 2,5 roku). Nasza placówka jest wsparciem dla osób podejmujących pracę po przerwie związanej z urodzeniem dziecka i/lub wychowujących dzieci do lat 3; zatrudnionych i wychowujące dzieci do lat 3, a także tych, które są poza rynkiem pracy ze względu na konieczność opieki nad dzieckiem. Nasza placówka  otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:45 – 16:45.

Kadra Pozytywnego Żłobka i Przedszkola POZYTYWKA to nie tylko osoby posiadające odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje. To przede wszystkim ludzie z pasją i predyspozycjami do pracy z dziećmi. Nasi pracownicy zapewniają najmłodszym opiekę, dbają o zaspokojenie podstawowych potrzeb, organizują zajęcia dostosowane do ich wieku i możliwości. Nasz program zajęć jest urozmaicony – prowadzimy zajęcia muzyczne, plastyczne, ruchowe, edukacyjne.

Pomagamy dzieciom i wspieramy je w nauce samodzielności. Zatrudniamy na stałe logopedę i psychologa. Ważna dla nas jest współpraca z rodzicami w każdym aspekcie dotyczącym dziecka. Wszystkie sprzęty, meble i zabawki posiadają niezbędne certyfikaty i atesty. Dzieci są dla nas inspiracją, a praca z nimi powołaniem. Dbamy o to, by każde dziecko czuło się tutaj szczęśliwe i bezpieczne. Najlepszym wyróżnieniem dla nas jest fakt, że dzieci przychodzą do Nas z uśmiechem na twarzy i ciekawością, co przyniesie kolejny dzień.